header
pl nl gb
30 44 AX Rotterdam Loetestraat/7
Dzwoń teraz: +31 657 780 299

KLIMATYZACJA

UZUPEŁNIENIE CZYNNIKA , ODGRZYBIANIE I NAPRAWA:

page1-img4

KLIMATYZACJA jest naszym konikiem

    Klimatyzacja w samochodzie służy do obniżenia temperatury powietrza we wnętrzu auta oraz utrzymania jej na odpowiednim (komfortowym poziomie). Klimatyzacja to standard, który dodatnio oddziałuje także na bezpieczeństwo. Podczas jazdy w sezonie letnim kierowca zachowuje koncentrację, ponieważ w kabinie panuje przyjemny chłód. Jedzie on dłużej skoncentrowany oraz odprężony, dłużej zachowuje spostrzegawczość oraz zdolność do reakcji.

    Układ klimatyzacji to dość złożone technologicznie urządzenie wymagające poprawnej eksploatacji. Zaniedbana nie tylko nie będzie spełniała swojego zadania, ale przy okazji może być bardzo szkodliwa dla zdrowia.Klimatyzację używaj nawet zimą.

    Klimatyzacja wykazuje zalety nie tylko latem, ale także w czasie innych pór roku : przykładowo zapobiega parowaniu szyb i osusza wnętrze pojazdu. Układ klimatyzacji skazany jest na pracę w bardzo trudnych warunkach, w wysokich i niskich temperaturach, przy dużych różnicach ciśnień. Aby cieszyć się jej długim i efektywnym działaniem konieczne jest umiejętne jej używanie. Częste używanie przedłuża jej żywotność, ponieważ cały układ klimatyzacji smarowany jest olejem, który znajduje się w jego wnętrzu i dociera do wszystkich zakątków układu. Przede wszystkim do najdroższego elementu jakim jest kompresor, co chroni go przed korozją oraz degradującym tarciem.

Dlaczego regularna konserwacja klimatyzacji pozwala zaoszczędzić pieniądze?

    Olej zawarty w środkach chłodzących smaruje sprężarkę klimatyzacji. Brak środka chłodzącego oznacza zawsze ryzyko niedostatecznego smarowania sprężarki, co w najgorszym wypadku kończy się całkowitą awarią tego zespołu, z bardzo wysokimi kosztami naprawy. Poza tym niedobór środka chłodzącego powoduje dodatkowe zużycie paliwa, ponieważ sprężarka musi pracować częściej i dłużej, żeby odpowiednio ochłodzić wnętrze. Także tych kosztów mogą sobie Państwo zaoszczędzić.

    Jeśli klimatyzacja nie jest odpowiednio wydajna, szyby parują a z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, są to wyraźne sygnały, że trzeba zgłosić się do naszego warsztatu, w celu dokonania serwisu klimatyzacji. Raz do roku układ klimatyzacji powinien być oczyszczony z wilgoci i uzupełniony czynnik chłodzący do wymaganego poziomu. Wymienić należy również filtry kabinowe i wykonać odgrzybianie kanałów wentylacyjnych.

Pamiętajmy - serwis minimum raz do roku!

    Klimatyzację należy serwisować raz do roku. Do czynności serwisowych zalicza się sprawdzenie ilości czynnika chłodniczego, sprawdzenie szczelności układu, sprawdzenie poprawności działania wszystkich elementów znajdujących się w układzie klimatyzacji, dezynfekcja układu wraz z wymianą filtra kabinowego (pyłkowego).

Zakres usług klimatyzacyjnych wykonywanych w naszym warsztacie:


- SERWIS KLIMATYZACJI (OSOBOWE, BUSY)
- NAPRAWA-NAPEŁNIANIE
- DIAGNOSTYKA I NAPRAWA USZKODZEŃ
- UZUPEŁNIANIE CZYNNIKA
- SPRAWDZENIE WYDAJNOŚCI UKŁADU CHŁODNICZEGO
- ODBRZYBIANIE, ODŚWIERZANIE
- OBSŁUGUJEMY SAMOCHODY HYBRYDOWE

    Auto-klima, klimatyzacja samochodowa jest fabrycznie montowana w większości modeli samochodów i jest bez wątpienia bardzo pomocnym wynalazkiem, szczególnie dla osób często podróżujących, należy jednak umieć rozsądnie z niej korzystać. Aby funkcjonowała poprawnie, należy raz do roku dokonać jej przeglądu. Niestety w klimatyzacji lubią zagnieżdżać się mikroorganizmy, które mogą alergicznie działać na nasz organizm. Jeśli podczas jazdy żle się czujemy, ulatnia się nieprzyjemny zapach, lub też mamy nieustający katar, bóle głowy, może to być objaw niepoprawnie działającego układu klimatyzacji samochodowej. Układ klimatyzacji składa się z wielu elementów, jednak to sprężarka jest najbardziej narażona na częste uszkodzenia, ponieważ jest bardzo wrażliwa na wiele szkodliwych czynników. Dzieje się tak przez niewłaściwie przeprowadzone naprawy oraz zbagatelizowanie regularnego serwisowania. Trzeba wiedzieć, że układ klimatyzacji źle znosi wilgoć i różne zanieczyszczenia. Wspomniany przegląd jest zalecany każdemu kierowcy, który posiada w swoim samochodzie układ klimatyzacji. Zarówno temu, kto ma do niego zastrzeżenia jak i kierowcy, któremu wydaje się, że działanie jest poprawne. Chcąc bezpiecznie korzystać z klimatyzacji musimy pamiętać o jej regularnym przeglądzie poprawi to nasze samopoczucie i zasobność portfela.

Bez tytułu 1

Sprzedaż opon

nowych i używanych z gwarancją .

page1-img4

Zajmujemy się wymianą, naprawą oraz sprzedażą opon. W sprzedaży posiadamy bogaty asortyment opon po konkurencyjnych cenach wiodących producentów markowych opon do każdego rodzaju auta.

Czytaj więcej

Sprzedaż aut

nowych i używanych z gwarancją .

page1-img4

Dodatkową działalnością jaką możemy polecić naszym klientom jest doradztwo w zakupie lub sprzedaży samochodów. Na życzenie sprawdzimy i zakupimy dowolne auto.

Czytaj więcej

GODZINY

otwarcia :
Poniedziałek - kontakt telefoniczny

Wtorek - piątek: 10:00 - 18:00

Sobota - 10:00 - 17:00

+31 657 780 299

3044 AX Rotterdam Loetestraat 7